Niezwykła terapia

Terapia online dla Polaków za granicą

Oferta Gabinetu Psycholog dla Polonii, skierowana jest do Polaków mieszkających za granicą. Gabinet przyjmuje osoby dorosłe, które chciałyby usprawnić jakiś obszar swojego życia, uwolnić się od niepożądanych emocji, myśli, przyzwyczajeń, zachowań, schematów, sytuacji i które generalnie dojrzały do tego, aby wziąć życie w swoje ręce.

Najczęstsze sprawy, z którymi osoby zgłaszają się na terapię online, to: depresja, lęki, DDA, DDD, nerwica, niska samoocena, problemy w związkach, zdarzenia traumatyczne, ciężkie przeżycia z dzieciństwa, problemy głęboko osobiste, czy emocje związane z emigracją. Dzięki internetowi szansę na pomoc uzyskują osoby, które mają utrudniony dostęp do psychologa czy terapeuty. Kontakt jest prosty, szybki i wygodny, z zacisza własnego fotela.

Oferta gabinetu to coś więcej, niż zwykła terapia słowna

Oprócz tradycyjnej pomocy przez rozmowę stosuję nowoczesne metody pracy z emocjami, które zapewniają efekty, jakich nie można się spodziewać po tradycyjnej terapii polegającej tylko na rozmowie i zrozumieniu problemu. Dzięki tym metodom, emocje, które pojawią się w trakcie sesji mogą być skutecznie uwolnione w łagodny sposób. Metody te pozwalają na skrócenie czasu terapii z lat i wielu miesięcy do kilku sesji, ale to od osoby zależy, w jakim tempie chce pracować – rozwinięcie relacji terapeutycznej przedłużonej w czasie również ma efekt leczący.

Dużo głębiej, niż sama rozmowa

Tradycyjna terapia polega na rozmowie i próbach zrozumienia danego problemu. Efekty takiego rodzaju działania są dość powierzchowne, gdyż sama rozmowa nie ma wystarczającej mocy, aby dotrzeć do warstw naszego istnienia, które leżą głęboko w naszej esencji. Wiedzą o tym ci, którzy chodzą do terapeuty od lat i dzięki temu mają rozlegle zrozumienie siebie, a jednak głęboko w środku czują się dokładnie tak samo. Uczą się, jak żyć ze swoimi lękami, czy innymi emocjami, ale tak naprawdę one dalej tam są. To tak jakby szukać sposobów na to, jak skutecznie iść przez życie z ciężkim worem na plecach, zamiast zrzucić ten wór i iść dalej w lekkim stanie.

Nowoczesne techniki pracy z emocjami pozwalają za pomocą świadomości zejść do rejonów, gdzie logiczny i analityczny umysł nie ma dostępu. Dlatego zwykła terapia przez rozmowę trwa latami, gdyż używa się nieodpowiedniego narzędzia, chcąc naprawić coś, co wymaga innego podejścia. Oczywiście, rozmowa i zrozumienie są potrzebne, niemniej jest to tylko wstępną częścią całego procesu.

Dzięki technikom pracy bezpośrednio na poziomie emocji czas terapii skraca się diametralnie. Zdarza się, że po 4 sesjach osoba mówi, „nie wiem co jeszcze chciałbym zrobić, bo czuję się dobrze”. Szybkość postępów zależy również od wykonywania zadanych ćwiczeń pomiędzy sesjami. Dzięki temu, terapia to nie tylko godzinne spotkanie raz w tygodniu, ale ciągły proces przemian i utrwalania efektów.

TERAPIA Z EFT DZIAŁA TAM, GDZIE WSZYSTKO INNE ZAWIODŁO

Metody zaprojektowane są tak, aby działać bezpośrednio na emocje i układ nerwowy. Podczas wykonywania ćwiczeń, obojętne czy chodzi o depresję, lęki, uzależnienia, traumę, żal, smutek i inne, osoba dostraja się do swoich emocji w określony sposób, jednocześnie stymulując system poprzez odpowiednie techniki. Powoduje to natychmiastowe poruszenie emocji i obniżenie ich intensywności. W rezultacie pojawia się wyciszenie, spokój i lekkość, a z czasem dany problem traci na mocy, aż do zupełnego uwolnienia.

brain

TERAPIA PRZEZ ROZMOWĘ W POŁĄCZENIU Z TERAPIĄ BEZPOŚREDNIO NA POZIOMIE EMOCJI DAJE IMPONUJĄCE REZULTATY

Nie ma znaczenia, czy problem jest nowy, czy pochodzi aż z dzieciństwa, lub z traum pokoleniowych. Przysłowie mówi, że „problemy pogrzebane żywcem nigdy nie umierają„. Jeśli organizm przechodzi przez duży stres, szok czy traumę, zostaje to zakodowane i zapamiętane w pierwotnej formie na poziomie komórkowym. Emocje po latach są ciągle tak intensywne, jak w momencie, gdy powstały. Terapia w pod-świadomości dociera do głęboko pogrzebanych emocji i radykalnie je uwalnia.

EFEKTY SĄ ODCZUWANE OD RAZU

Czasami problemy są bardzo złożone i uwalnianie emocji następuje stopniowo. Jednak każda sesja i każde ćwiczenie jest odczuwalnym krokiem do przodu. Dzięki metodom pracy bezpośrednio na poziomie emocji podczas jednej sesji można uzyskać takie rezultaty, na które w konwencjonalnej terapii trzeba by pracować kilka miesięcy.

Praca psychologa

Zadaniem psychologa jest słuchać w sposób otwarty. Psycholog nie ocenia, ale stara się zrozumieć co się dzieje. Każda trudność ma swoje przyczyny i paradoksalnie ma swój sens, natomiast rozmowa z psychologiem ma na celu to odkryć, wydobyć na powierzchnię i uwolnić. Każdy człowiek jest stworzony do doświadczania szczęścia i radości, ale idąc przez życie zapominamy o tym coraz bardziej, zbierając po drodze różne negatywne doświadczenia i przekonania. Z czasem może nas dopaść nawet całkowita amnezja. Celem terapii jest zrzucenie tego, co zasłania i blokuje oraz powrót do naturalnego stanu wolności i radości. Samemu jest trudno, albo niemożliwe, dotrzeć do głębszych sfer swojej osoby. Z psychologiem podróż do wnętrza staje się możliwa i jest znacznie bezpieczniej i raźniej. Wszystkie rozmowy i przekazane psychologowi informacje są całkowicie poufne. Ustawa o zawodzie psychologa zobowiązuje go do zachowania tajemnicy, a jedynie w przypadku zagrożenia życia klienta lub innych osób, psycholog ma prawo przekazać informacje odpowiednim uprawnionym osobom.

Techniczne i organizacyjne zasady sesji

Sesje audio-video

Spotkania przez Internet odbywają się przy pomocy programu Skype, który trzeba zainstalować na komputerze czy telefonie. Program jest bezpłatny i można go pobrać tutaj. Potrzebna jest kamera internetowa, słuchawki (głośniki) i mikrofon. Jeśli korzystasz z laptopa lub telefonu, te rzeczy są wbudowane standardowo. Niektóre osoby preferują sesje bez użycia kamery lub po prostu nie mają potrzeby jej używania i to też jest w porządku. Możliwe są spotkania przez Zoom.

Ważne jest, aby zadbać o odpowiedni komfort fizyczny podczas sesji. Niewskazane jest przeszkadzanie przez inne osoby, telefony, czy zwierzęta. Najlepiej jeśli sesja mogłaby odbyć się przy zamkniętych drzwiach, wyłączonych telefonach i w wygodnym do siedzenia miejscu. Aby usprawnić komfort sesji należy ustawić dobrą jakość dźwięku i obrazu. Zalecane jest również, aby mieć pod ręką szklankę wody do picia.

Jak długo i jak często

Sesja trwa 60 minut. Po każdej sesji dostaniesz proste ćwiczenia do stosowania w kolejnych dniach, które pozwolą utrwalić efekty pracy, a także przygotować grunt do kolejnego spotkania. Sesje odbywają się standardowo raz w tygodniu lub co drugi tydzień. Praca jest intensywna, emocjonująca i satysfakcjonująca. Ilość sesji zależy od osoby i od złożoności problemu. Zdarza się, że terapia kończy się po 4 spotkaniach, a czasami trwa kilka miesięcy.

Terapię online prowadzę w środy, czwartki i piątki. Ze względu na to, że klienci mieszkają w różnych strefach czasowych, poniżej podane są godziny otwarcia gabinetu w różnych strefach:

Warszawa        15:00 – 21:00
Londyn             14:00 – 20:00
Nowy Jork         9:00 – 15:00
Chicago             8:00 – 14:00
Los Angeles      6:00 – 12:00

Cennik

  • 20-30 minutowa konsultacja jest bezpłatna
  • 1 sesja € 70    |   1 sesja £ 55       |    1 sesja $ 70
    2 sesje € 120  |   2 sesje £ 100    |   2 sesje $ 120
    3 sesje € 180  |   3 sesje £ 150    |   3 sesje $ 180
    4 sesje € 240  |   4 sesje £ 200   |   4 sesje $ 240

Umów się na spotkanie

Jeśli chcesz zapisać się na bezpłatną konsultację wstępną, przejdź do kalendarza konsultacji

Jeśli od razu chcesz zapisać się na całą sesję, przejdź do kalendarza sesji