0%

Psycholog Katarzyna Dodd

Psycholog „w twoim domu”

W dzisiejszych czasach odległość nie stanowi już takiego utrudnienia, jak kiedyś. Dzięki internetowi i kamerce, psycholog „przychodzi” do twojego domu! Praktycznie coraz mniej jest miejsc, gdzie terapia byłaby niedostępna. Można zaprosić psychologa do siebie, oszczędzić na czasie i dojeździe.

Indywidualną praktykę prowadzę od roku 2005, a w 2007 rozpoczęłam pracę z osobami potrzebującymi pomocy, przez internet. Jest wiele osób, które z racji zamieszkania w różnych zakątkach świata nie mają bezpośredniego dostępu do pomocy psychologicznej. Internet znosi te bariery.

Psycholog, teolog

Psychologię studiowałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie uzyskałam stopień magistra z zakresu Psychologii Klinicznej. Moje zainteresowania zdrowiem człowieka wybiegają poza sferę wyłącznie psychologii, jako że dobrobyt człowieka zależy nie tylko od uwarunkowań psychologicznych. Dlatego również poświęciłam się studiom teologicznym w Chicago, gdzie uzyskałam stopień magistra z zakresu Teologii, na kierunku Duchowość. Sama przez okres studiów przechodziłam przez sesje Kierownictwa Duchowego, co pomogło mi zdefiniować swoją własną ścieżkę i miejsce w życiu. Połączenie tych dwóch kluczowych dla dobrostanu człowieka dziedzin stało się unikalnym i bardzo skutecznym podejściem na drodze do odzyskiwania zdrowia i kreowania pasjonującej przyszłości.

Terapeuta Technik Emocjonalnej Wolności (EFT)

W swojej pracy, oprócz pomocy przez rozmowę, stosuję nowoczesną technikę uwalniania emocji. Pierwszy certyfikat z zakresu tej metody otrzymałam w 2005 roku, a kolejne w 2009 i 2012. Metoda ta pomaga w znacznie skuteczniejszy sposób dotrzeć do źródeł problematycznych emocji i pozwala je uwolnić w prawie bezbolesny sposób.

Terapeuta Szczytowych Stanów Świadomości

W 2012 roku w Ashland, Oregon w USA odbyłam intensywne szkolenie w Instytucie Szczytowych Stanów Świadomości. Metoda Stanów Szczytowych zakłada, że naturalną wrodzoną zdolnością każdego człowieka jest czuć się w sposób niezwykły, żyć w stanie spokoju i szczęścia, mieć poczucie bezpieczeństwa w świecie, doświadczać głębokich i dobrych relacji z innymi oraz mieć dużo pokładów energii witalnej. Większość z nas, a może wszyscy, doświadczyli na pewno kiedyś chwili, w której wszystko było perfekcyjne: może na wakacjach, w górach, nad morzem podczas zachodu słońca, a może w chwili zakochania, kiedy nie było żadnych trosk, zmartwień, w chwili gdy wydawało się, że jest się lekkim i unosi ponad gruntem, może gdy na człowieka spłynął głęboki spokój, czy w innych podobnych momentach. Jeśli ktoś miał takie doświadczenie, to może sobie wyobrazić, że samopoczucie takie powinno być naturalnym codziennym stanem, nie tylko przemijającą chwilą. Okazuje się, że każdy z nas jeszcze w życiu płodowym czuje się w ten sposób i doświadcza wielu stanów szczytowych, z którymi powinniśmy przyjść na świat. Niestety trauma na bardzo głębokim poziomie, trauma pokoleniowa oraz inne czynniki powodują zablokowanie tych naturalnych stanów. Metoda Stanów Szczytowych koncentruje się na uzdrawianiu specyficznych traum, które blokują dane stany. Badania nad owymi traumami prowadzone od 30 lat przynoszą coraz bardziej zaskakujące odkrycia oraz rezultaty. Niezwykłe samopoczucie, lekkość, poczucie szczęścia i bezpieczeństwa, otwartość i dobre relacje nie są czymś przeznaczonym tylko dla „wybranych”: jest to naturalnym przywilejem każdego człowieka.

 

MAGISTER PSYCHOLOGII

 

 

MAGISTER TEOLOGII

 

TERAPEUTA EFT

 

 

TERAPEUTA SZCZYTOWYCH STANÓW ŚWIADOMOŚCI